Pszenica

Home 5 NASIONA 5 PSZENICA
Pszenica – materiał siewny

Pszenica jest jednym z najpopularniejszych, ale też bardzo wymagającym w uprawie gatunków zboża. Pszenica gwarantuje wysokiej jakości materiał siewny, o dużo wyższej sile kiełkowania niż ten produkowany we własnym zakresie. Produkcja kwalifikowanego materiału siewnego, jakim jest pszenica ozima, jest procesem pracochłonnym, zapewnia jednak najwyższą jakość zbiorów. Poza tym, odmiany pszenicy ozimej kwalifikowanej są mniej podatne na choroby, szkodniki i zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli zatem zależy Ci na uzyskaniu większego plonu i jego wyższej jakości, zdecyduj się na kwalifikowany materiał siewny. W ofercie Agromund znajdują się różne odmiany nasion pszenicy ozimej, a także rzepaku oraz kukurydzy. W związku z tym łatwo dopasujesz je do rejonu uprawy, warunków i swoich potrzeb.

Zboża Ozime

Rośliny ozime, oziminy – uprawne rośliny jednoroczne, które do przejścia całego cyklu rozwojowego potrzebują okresu niskich temperatur, występujących zimą. Wysiane wiosną nie wytwarzają pąków kwiatowych i nie owocują. Owoce dają za to w maju i sierpniu, czasem w grudniu.

Zboża Jare

Rośliny jare – uprawne rośliny jednoroczne, których cały cykl rozwojowy zachodzi w jednym okresie wegetacyjnym. Do kwitnienia nie potrzebują okresu niskich temperatur. Do roślin jarych należą m.in.: gryka zwyczajna kukurydza zwyczajna jęczmień jary owies pszenica jara proso zwyczajne pszenżyto jare żyto jare.